Aktualności

Listopad 2023 - Nowe oprogramowanie Medivisor Utility

Nowe oprogramowanie do obsługi monitorów serii i3

Medivisor Utility

Firma JVC wprowadziła na jesieni tego roku nowe oprogramowanie narzędziowe Medivisor Utility przeznaczone do współpracy monitorami aktualnej serii i3 oraz z niektórymi modelami poprzedniej serii i2. Jest ono częścią najnowszej wersji pakietu QA Medivisor Agent - kompleksowego rozwiązania do kalibracji i kontroli jakości monitorów marki JVC.

Oprogramowanie to ma zapewnić użytkownikom wygodniejszy dostęp z jednego miejsca (z jednego paska narzędziowego) do wszystkich funkcji monitora, takich jak: tryb dynamiczny, tryb tekstowy, podświetlenie klawiatury czy np. Visual Point. Co więcej, oprogramowanie Medivisor Utility daje możliwość jednoczesnej zmiany ustawień we wszystkich monitorach podłączonych do danego stanowiska pracy. Dodatkowo dla każdej funkcji można zdefiniować indywidualne skróty klawiaturowe zapewniające jeszcze szybsze jej uruchamianie.

Zapraszamy do kontaktu z nami, w celu uzyskania najnowszej wersji pakietu QA Medivisor Agent wraz z nowym oprogramowaniem narzędziowym Medivisor Utility.

25 rocznica wprowadzenia przez JVC na rynek pionierskiego wyświetlacza LCD do obrazowania rentgenowskiego

Z dumą przypominamy również, że w tym roku mija 25 lat od wprowadzenia przez JVC na rynek przełomowego wyświetlacza LCD zaprojektowanego specjalnie do celów obrazowania rentgenowskiego. Był to kamień milowy w rozwoju rentgenodiagnostyki, który na zawsze zmienił tę dziedzinę medycyny.

W fazie rozwoju produktu inżynierowie firmy TOTOKU (zanim jeszcze została połączona z JVC) sami byli zdumieni wyjątkową jakością obrazów uzyskanych na tym wyświetlaczu. „Kiedy 25 lat temu zobaczyliśmy pierwszy obraz na ekranie, byliśmy zdumieni jego jakością. Nie miał on sobie równych pod względem precyzji i dokładności” – wspomina Tanaka, jeden z głównych inżynierów, którzy wtedy prowadzili ten przełomowy projekt.

Najnowocześniejsza technologia wbudowana w wyświetlacz LCD była te 25 lat temu prawdziwym cudem techniki, ale nawet teraz pozostaje trwałym świadectwem zaangażowania JVC (wtedy jeszcze TOTOKU) w innowacyjne technologie. Tamten przełom sprzed 25 lat znacznie podniósł standardy jakości i przejrzystości obrazowania, umożliwiając lekarzom przeglądanie i interpretację obrazów radiograficznych z niespotykaną wcześniej precyzją, dokładnością i ostrością.

Firma JVC pozostaje cały czas zaangażowana w rozwój obrazowania medycznego, nieustająco przesuwając granic tego, co jest możliwe i osiągalne. 25 rocznica powstania pionierskiego wyświetlacza LCD do obrazowania rentgenowskiego to doniosła chwila, a firma JVC z optymizmem patrzy w przyszłość planując już kolejne nowości technologiczne w swoich produktach.

Szczegółowe informacje o pakiecie QA Medivisor Agent można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szczegóły >>

Wrzesień 2023 - CiM-med - konfigurator mocowań

Odkrywaj nowe możliwości mocowań CIM-med i dostosuj je do swoich potrzeb.
Na stronie internetowej firmy CIM-med jest już dostępny konfigurator mocowań:

Konfigurator mocowań CIM-med

Zachęcamy do zapoznania się z jego funkcjami i możliwościami. Dzięki konfiguratorowi można łatwo stworzyć mocowanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb, wybierając spośród szerokiej gamy rozwiązań, od ramion pojedynczych po ramiona podwójne z regulacją wysokości, wyposażenie dodatkowe, kolorystykę  i  akcesoria.

Stwórz rozwiązanie, która spełni Twoje oczekiwania!

Czerwiec 2023 - 43 Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego we Wrocławiu

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko podczas 43 Kongres PLTR we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja była dla nas pełna wyjątkowych spotkań i inspirujących rozmów.
Mamy nadzieję, że udało się nam zainteresować Państwa naszą ofertą monitorów diagnostycznych JVC.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy do współpracy.

Maj 2022 - Nowości JVC

Nowość 2022 roku!
Złoty standard w obrazowaniu radiologicznym.

JVC CL-S600

Z największa przyjemnością prezentujemy nowy monitor CL-S600, kolejny model serii i3. Tym razem JVC postanowiło odświeżyć bardzo popularny model kolorowy 6MP do radiografii.

Monitory 6MP to złoty standard w obrazowaniu diagnostycznym. Pozwalają na swobodne wyświetlanie obok siebie nie tylko dwóch obrazów rentgenowskich, ale także obrazów z innych modalności, takich jak CT, MR, USG czy patomorfologia. Ze względu na dużą powierzchnię monitora, układ wyświetlanych okien można dowolnie aranżować na potrzeby rożnych badań. Duża powierzchnia ekranu wynosząca 30" i wysoka rozdzielczość CL-S600 zmniejszają zmęczenie oczu zapewniając komfortowe warunki do pracy.

Seria i3 to całkowicie od nowa zaprojektowane monitory, poczynając od nowej smukłej obudowy, a kończąc na nowych funkcjach i doskonałych parametrach.

Koncentracja na szczegółach - tryb Visual Point

Korzystając z trybu Visual Point można skupić się tylko na szczegółach, które chce się zobaczyć. (W tym trybie dostępne są 4 różne wzory zaznaczenia.) Tryb Visual Point może być używany równocześnie z funkcją Turbo Luminance.

Lepsza widoczność - funkcja Turbo Luminance

Funkcja Turbo Luminance podnosi na 30 sekund jasność i kontrast ekranu do maksimum, zwiększając tym samym widoczność poszczególnych odcieni szarości i ułatwiając wykrywanie zmian o niskim kontraście.

Szczegółowe informacje o nowych modelach monitorów można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szczegóły >>

Maj 2021 - Wiosenne nowości JVC

Nowość 2021 roku!
Multimodalny. Kolorowy. Idealny

JVC CL-S1200

W tym roku z ogromną radością prezentujemy najnowszy monitor serii i3 do mammografii, model CL-S1200 stanowiący przykład monitora diagnostycznego idealnego.

JVC nieprzerwanie od 2019 roku rozwija nową serię monitorów diagnostycznych - serię i3. Jej ukoronowaniem jest właśnie wprowadzony w tym roku do oferty monitor 12-megapikselowy. Smukła obudowa ze szklanym filtrem ochronnym nadają mu bardzo nowoczesny wygląd. Jednolity ekran o dużej powierzchni 30,9" i wysokiej rozdzielczości 12MP zmniejsza zmęczenie oczu zapewniając komfortowe warunki pracy.

Seria i3 to całkowicie od nowa zaprojektowane monitory, poczynając od nowej obudowy, a kończąc na nowych funkcjach i jeszcze lepszych parametrach.

Monitor w pełni multimodalny

Tryb Dynamiczny (ang. Dynamic Gamma), to opatentowana technologia JVC (paten no. 6277984) analizująca każdy piksel wyświetlanego obrazu, identyfikująca czy jest to piksel obrazu monochromatycznego czy obrazu kolorowego, a następnie automatycznie dobierająca odpowiednią krzywą odwzorowania obrazu indywidualnie dla każdego pojedynczego piksela.

Lepsza widoczność

Funkcja Turbo Luminance podnosi na 30 sekund jasność i kontrast ekranu do maksimum, zwiększając tym samym widoczność poszczególnych odcieni szarości i ułatwiając wykrywanie na obrazach mammograficznych zmian o niskim kontraście.

Innowacyjność dzięki tradycji
Doskonały obraz diagnostyczny

JVC MS-S200

W 2000 roku TOTOKU-JVC jako pierwsze na świecie stworzyło monochromatyczny monitor diagnostyczny 2MP. Przez te 20 lat monitory monochromatyczne przeszły ogromną ewolucję. W tym roku mamy przyjemność przedstawić najnowszy monitor w tej grupie, należący do serii i3 model MS-S200.

Monitor MS-S200 charakteryzuje bardzo wysoki współczynnik kontrastu wynoszący 1800:1, co czyni go idealnym rozwiązaniem do wyświetlania obrazów radiograficznych. Jasny ekran gwarantuje większą liczbę wyświetlanych poziomów szarości poprawiając widoczność obrazowanych struktur i zwiększając możliwości diagnostyczne. Jedną z unikalnych cech monitorów JVC jest czujnik przedni na stałe monitorujący i korygujący pracę monitora.

Szczegółowe informacje o nowych modelach monitorów można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szczegóły >>

Listopad 2020 - Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym

Monitory JVC to nowa marka diagnostycznych monitorów radiologicznych znanych od lat w Polsce pod nazwą TOTOKU. Zapraszamy do lektury artykułu opisującego najważniejsze cechy i funkcje nowych modeli monitorów JVC serii i3, który był opublikowany na stronie portalu dlaszpitali.pl w listopadzie 2020 roku.

Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym. Strona 1
Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym. Strona 2
Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym. Strona 3

Czerwiec 2020 - MAN & MACHINE: Klawiatury i myszy zapobiegające infekcjom

Zapobieganie infekcjom podczas epidemii COVID-19

Dezynfekcja powierzchni jest szczególnie ważna podczas epidemii, takich jak COVID-19.
Higieniczne klawiatury i myszy mogą pomóc ochronić pacjentów i personel.

Aby wyeliminować wirusy powierzchnie naszych produktów można dezynfekować, a folie ochronne na klawiatury także sterylizować. Zalecamy każdorazowo pomiędzy zabiegami dezynfekcję dotykanych powierzchni, takich jak klawiatury i myszy.

Do dezynfekcji klawiatur można stosować większość środków powierzchniowych, w tym także te na bazie alkoholu lub chloru. Szczegółowe zalecenia podane są w instrukcjach obsługi.

Broszura

Styczeń 2020 - Nowe modele serii i3

Seria i3 to całkowicie od nowa zaprojektowane monitory, poczynając od nowej obudowy, a kończąc na nowych funkcjach i jeszcze lepszych parametrach.

Wygląd
Nowa obudowa, biała od tyłu, doskonale komponuje się z innymi urządzeniami IT. Ponadto podstawa o małej powierzchni pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce na biurku.

Cechy
Podobnie jak starsza seria monitorów i2, również nowe modele serii i3 oferują Tryb Dynamiczny i Tryb Tekstowy oraz wiele innych funkcji. Ale to nie wszystko. W nowych monitorach została wprowadzana dodatkowa funkcja samodzielnej kalibracji monitora, bez konieczności korzystania z komputera stacji roboczej. Pozwala ona na kalibrację monitora, kiedy komputer stacji roboczej jest wyłączony.

Kolejną innowacją jest zupełnie nowy system zarządzania kolorami. Poprzez wprowadzenie nowej tablicy LUT 3D, kalibracja kolorów została znacznie poprawiona. Jako pierwsi na rynku jesteśmy w stanie kalibrować kolory podstawowe na każdej z trzech osi X, Y, Z. Oznacza to całkowicie inny poziom precyzji kalibracji i doskonałe dopasowanie kolorów we wszystkich monitorach.

Nowe modele serii i3

Z przyjemnością informujemy, że nowa seria monitorów i3 została wzbogacona o dwa kolejne modele. Są to dwa monitory 5MP przeznaczonych do badań mammograficznych, odpowiednio kolorowy i monochromatyczny.

Oprócz podstawowych cech serii i3 nowe monitory 5MP zostały wyposażone w podświetlenie klawiatury delikatnie oświetlające przestrzeń roboczą pod monitorem, ułatwiając tym samym pracę w zaciemnionych pokojach opisowych. Przód monitora wyposażono w szkło ochronne o konstrukcji praktycznie pozbawionej ramek bocznych, co pozwala na bardzo wygodną pracę na typowym stanowisku dwumonitorowym.

Wraz z wprowadzeniem monitorów 5MP nowa seria monitorów i3 została również wzbogacona o nowy podwójny statyw, na którym mogą być zamontowane jednocześnie dwa monitory przeznaczone do pracy w parze.

JVC CL-S500
Monitor CL-S500 to następca modelu CCL550i2. W porównaniu do swojego poprzednika oferuje większą jasność i większy kontrast wyświetlanego obrazu oraz dłuższy czas pracy. Charakteryzuje go bardzo dobre wyświetlanie odcieni szarości, szczególnie z zakresie czerni. Monitor CL-S500 to doskonałe narzędzie do pracy z obrazami multimodalnymi.

JVC MS-S500
Monitor MS-S500 to następca modelu MS55i2 plus. Oferuje on bardzo wysoką jasność maksymalną wynoszącą aż 3000cd/m², gwarantując tym samym bardzo długi czas pracy oraz bardzo wysoki kontrast wyświetlanego obrazu. Jasność po kalibracji wynosząca 1000cd/m² zapewnia ostre i bardzo wyraźne obrazowanie tkanki piersiowej.

Oba nowe modele monitorów 5MP są już dostępne w ofercie JVC.

Szczegółowe informacje o nowych modelach monitorów można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szczegóły >>

Wrzesień 2019 - CIM-med: nowe rodzaje mocowań w standardzie VESA

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, firma CIM-med wprowadziła do swojej oferty nowe rodzaje mocowań w standardzie VESA. Są one przeznaczone do montażu płaskich paneli różnej wielkości, w tym coraz częściej spotykanych dużych monitorów wyposażonych w otwory montażowe w układzie 100 x 200 lub nawet 200 x 200 mm.

Dostępne wymiary:

 • C – 75 x 75 mm
 • G – 75 x 75, 100 x 100 mm
 • G1 – 200 x 200 mm
 • G2 – 100 x 180 mm
 • G3 – 100 x 200 mm

Maksymalna obciążalność każdego z mocowań VESA odpowiada obciążalności poszczególnych ramion montażowych pokazanych w katalogu VESA 75/100 i wynosi odpowiednio 8 lub 18 kg.

Jako produkt medyczny klasy 1 nowe mocowania są zgodne z najwyższymi standardami CE oraz normami EN 60601-1, wydanie trzecie. Podobnie jak w przypadku innych produktów CIM med, zapewniają one 6-krotny współczynnik bezpieczeństwa przy maksymalnym obciążeniu. Są również objęte standardową 5-letnią gwarancją producenta.

Broszura

Maj 2019 - 42 Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego w Gdańsku

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska w trakcie trwania 42 Zjazdu PLTR w Gdańsku.
Dziękujemy za rozmowę i poświęcony czas.
Cieszy nas fakt, że nasza oferta monitorów diagnostycznych JVC (dawniej TOTOKU) spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy.

Maj 2019 - i3 – nowa seria monitorów diagnostycznych JVC dostępna już w Polsce

Seria i3 to całkowicie nowe monitory, poczynając od nowo zaprojektowanej obudowy, a kończąc na nowych funkcjach i jeszcze lepszych parametrach.

Wygląd
Nowa obudowa, biała od tyłu, doskonale komponuje się z innymi urządzeniami IT. Ponadto podstawa o małej powierzchni pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce na biurku.

Cechy
Podobnie jak dotychczasowa seria monitorów i2, również nowe modele serii i3 oferują Tryb Dynamiczny i Tryb Tekstowy oraz wiele innych funkcji. Ale to nie wszystko. W nowych monitorach została wprowadzana funkcja samodzielnej kalibracji monitora, bez konieczności korzystania z komputera stacji roboczej.
Rozwiązanie to pozwala na kalibrację monitora, kiedy komputer stacji roboczej jest wyłączony. Kolejną innowacją jest zupełnie nowy system zarządzania kolorami. Poprzez wprowadzenie nowej tablicy LUT 3D, kalibracja kolorów została znacznie poprawiona. Jako pierwsi na rynku jesteśmy w stanie kalibrować kolory podstawowe na każdej z trzech osi X, Y, Z. Oznacza to całkowicie inny poziom precyzji kalibracji i doskonałe dopasowanie kolorów we wszystkich monitorach.

Obecnie w serii monitorów i3 dostępne są monitory kolorowe 2MP i 3MP do tomografii i radiografii. Od połowy 2019 roku pojawią się również monitory mammograficzne.

Szczegółowe informacje o nowych modelach można już przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szczegóły >>

Sierpień 2018 - CIM-med – nowe mocowanie w kształcie litery L do płaskich paneli VESA z półką na klawiaturę

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, firma CIM-med wprowadziła ponownie do swojej oferty mocowanie w kształcie litery L. Jest ono przeznaczone do montażu płaskich paneli VESA od razu z półką na klawiaturę. Rozwiązanie to oferuje łatwy montaż komputerów all-in-one przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Maksymalna obciążalność mocowania: 12 kg.
Dostępne wymiary półek na klawiaturę:

 • 300 x 210 mm
 • 400 x 150 mm
 • 500 x 200 mm
 • 580 x 200 mm

W tym rozwiązaniu wszystkie półki są domyślnie wykonane ze stali, co pozwala na łatwy montaż klawiatur wyposażonych od spodu w magnesy.

Jako produkt medyczny klasy 1 nowe mocowania są zgodne z najwyższymi standardami CE oraz normami EN 60601-1, wydanie trzecie. Podobnie jak w przypadku innych produktów CIM med, zapewniają one 6-krotny współczynnik bezpieczeństwa przy maksymalnym obciążeniu. Są również objęte standardową 5-letnią gwarancją producenta.

Nowe rozwiązanie zostało szczegółowo opisane w najnowszym katalogu producenta, dostępnym już na naszej stronie internetowej:
Szczegóły >>

Styczeń 2018 - Pierwszy monitor pod marką JVC

Pierwszym monitorem dostępnym pod marką JVC jest monitor mammograficzny MS55i2 plus. Jest on następcą modelu TOTOKU MS55i2. Charakteryzuje go prawie dwukrotnie wyższa od poprzednika jasność maksymalna (2000 cd/m2) oraz możliwość kalibracji i pracy ze znacznie większymi poziomami jasnościami (jasność po kalibracji w zakresie do 1000 cd/m2). Wysoka jasność czyni z tego monitora doskonałe narzędzie do wyświetlania obrazów tomosyntezy piersi, zwiększając wykrywalność mikrozwapnień i guzków.

Szczegóły >>

Styczeń 2018 - Nowa marka - JVC

Dotychczasowa marka monitorów diagnostycznych TOTOKU odchodzi po mału w przeszłość. Od początku 2018 roku wszystkie informacje i materiały marketingowe będą już sygnowane nową marką JVC. Również logo na monitorach będzie sukcesywnie zmieniane, wraz z wyczerpywaniem się aktualnych stanów magazynowych. Już w tej chwili producent rozpoczął wysyłkę pierwszych modeli monitorów pod nową marką JVC.

Marzec 2017 - CIM-med - nowa konstrukcja ramion o regulowanej wysokości serii S

Firma CIM-med, w odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich klientów, wprowadziła na rynek medyczny w pierwszym kwartale 2017 roku nową generację ramion o regulowanej wysokości serii S. Charakteryzują się one jeszcze większą niż dotychczas nośnością, która wynosi teraz aż 22 kg. Mniejszą wagą samego produktu. Możliwością niestandardowej blokady zakresu obrotu. A także zupełnie nową konstrukcją przegubów o zwiększonej pojemności. Pozwala ona na jeszcze łatwiejsze niż do tej pory wprowadzanie i chowanie kabli wewnątrz ramion montażowych.

Maksymalna nośność 22 kg jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku medycznego na cięższe produkty.

Całkowita masa produktu została znacznie zmniejszona dzięki zastosowaniu najnowszych stopów aluminium. Jest to szczególna zaleta przy montowaniu produktów na urządzeniach mobilnych, takich jak wózki, które muszą być badane pod kątem ich bezpieczeństwa.

Nowy wewnętrzny system zatrzymania obrotu można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, aby ograniczyć obrót każdego pojedynczego przegubu łożyskowego ramienia. Pozwala to na dostosowanie ramion do wymagań otoczenia, w jakim są zamontowane, uniemożliwiając kolizję z innymi urządzeniami wokół niego.

Jako produkt medyczny klasy 1, nowe ramiona o regulowanej wysokości serii S są zgodne z najwyższymi standardami. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów CIM med, zapewniają one 4-krotny i/lub 6-krotny współczynnik bezpieczeństwa przy maksymalnej nośności 22 kilogramów. Są objęte 5-letnią gwarancją producenta i posiadają oznaczenie CE. Są również zgodne z obowiązującymi normami EN 60601-1, wydanie trzecie.

Nowe rozwiązania zostały uwzglednione w najnowszych katalogach producenta, dostepnych na naszej stronie internetowej:
Szczegóły >>

Grudzień 2016 - Nowe monitory kolorowe TOTOKU z Trybem Dynamicznym i Trybem Tekstowym

Nowy monitor CCL550i2 jest pierwszym naprawdę multimodalnym monitorem do obrazowania piersi. Poprzez zastosowanie rozdzielczości 5MP i przekątnej obrazu 21,3" jest on pierwszym w ofercie TOTOKU kolorowym monitorem o wysokiej jasności nadającym się do mammografii. Jasność po kalibracji 500 cd/m2 oraz kontrast na poziomie 1300:1 dają obraz idealnej jakości, z głęboką czernią i z bardzo ostrym odwzorowaniem wszystkich szczegółów.

Ale to nie koniec. Wraz z monitorem CCL550i2 TOTOKU wprowadziło w swoich monitorach kolorowych nowe funkcje, które do tej pory nie były jeszcze dostępne.

Tryb Dynamiczny (ang.: Dynamic Gamma)
Prawidłowe wyświetlenie obrazów medycznych jest dużym wyzwaniem technologicznym, ponieważ obrazy z różnych badań powinny być wyświetlone w rożny sposób. Obrazy monochromatyczne wyglądają najlepiej wyświetlane zgodnie z krzywą odwzorowania DICOM, podczas gry obrazy kolorowe zgodnie z krzywą odwzorowania Gamma 2.2. Oczywiście zawsze można samodzielnie przełączać monitor między jednym sposobem wyświetlania, a drugim. W monitorze naprawdę multimodalnym powinna jednak istnieć możliwość wyświetlenia jednocześnie obu rodzajów obrazów obok siebie i obu w jednakowo perfekcyjnej jakości.

Jakie rozwiązanie oferuje TOTOKU?
Można oczywiście definiować oddzielne obszary na ekranie i dla każdego zdefiniowanego obszaru przypisywać różne krzywe odwzorowania. Takie rozwiązanie ma jednak ograniczenia i jego stosowanie zajmuje dużo czasu. TOTOKU opracowało technologię dynamicznych krzywych odwzorowania obrazu, oddzielnych dla każdego pojedynczego piksela - czyli właśnie Tryb Dynamiczny. Oprogramowanie monitora rozpoznaje, który z pikseli powinien wyświetlać obraz zgodnie z którą krzywą. Rozwiązanie to działa od razu, od pierwszego uruchomienia monitora i nie wymaga od użytkownika żadnych wstępnych ustawień.

Tryb Tekstowy (ang.: AutoText Mode)
Wysoka jasność monitorów medycznych jest konieczna do prawidłowego wyświetlenia obrazów diagnostycznych. Ale tak wysoka jasność przynosi nie tylko korzyści. Może być ona utrudnieniem przy pisaniu tekstów lub pracy z worklistą. Wynika to z faktu, że okna robocze Windows zawierają duże białe obszary, które oślepiają oczy użytkownika. Taka sytuacja ma wpływ na ocenę opisywanych zdjęć, ponieważ oko użytkownika musi odpocząć po chwilowym oślepieniu i ponownie zaadoptować się do obrazu diagnostycznego. Z tego powodu TOTOKU opracowało w swoich monitorach Tryb Tekstowy (ang.: AutoText Mode), który automatycznie wykrywa białe przeszkadzające w pracy obszary i zmniejsza jasność podświetlenia monitora na czas pracy z tekstem lub z worklistą. Poprzez zastosowanie tej funkcji obszar tekstowy jest przyjazny dla oka i nie oślepia użytkownika. Podobnie jak Tryb Dynamiczny rozwiązanie to działa od razu, od pierwszego uruchomienia monitora i nie wymaga od użytkownika żadnych wstępnych ustawień.

Wszystkie monitory kolorowe TOTOKU serii i2 są już od tej chwili wyposażane w Tryb Dynamiczny i Tryb Tekstowy.

Szczegółowe dane można znaleźć na stronie internetowej poświęconej monitorom multimodalnym.

Szczegóły >>

Październik 2016 - Nowy model klawiatury w ofercie fimy ProKeys

Uprzejmie informujemy, że firma ProKeys wprowadziła na rynek nowy model klawiatury medycznej   X10-MED. Charakteryzuje się on całkowicie płaską powierzchnią bez wystających klawiszy, klawiaturą numeryczną oraz zintegrowanym touchpadem.

Oferowana klawiatura, dzięki zastosowaniu nowych podzespołów elektronicznych, została wyposażona w nowe funkcje podnoszące znacząco komfort pracy użytkownika.

 1. Funkcja CleanLock - blokowanie klawiszy na czas czyszczenia Funkcja ta umożliwia chwilowe wyłączenie klawiatury na czas czyszczenia. Uruchamia się ją poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez 3 sek. odpowiedniego klawisza blokady. Klawiatura pozostaje zablokowana przez 60 sek. o czym informuje migająca dioda LED. Na 15 sek przed końcem blokady dioda zaczyna migać szybciej, informując użytkownika o zbliżającym końcu okresu blokady.

  Oczywiście zablokowaną klawiaturę można w dowolnej chwili odblokować naciskając ponownie klawisz blokady.
 2. Podświetlane klawisze - różny poziom intensywności podświetlenia. Funkcja ta oferuje użytkownikowi 3 poziomy jasności podświetlenia klawiszy.
 3. Przypomnienie o czyszczeniu.
  Po pewnym okresie użytkowania dioda LED zaczyna pulsować co oznacza, że ​​urządzenie powinno zostać oczyszczone i zdezynfekowane. Skorzystanie z funkcji CleanLock (1) wyłącza to przypomnienie. Fabrycznie ustawiona częstotliwość czyszczenia wynosi 6 godzin.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z pozostałymi produktami firmy ProKeys na naszej stronie internetowej.

Czerwiec 2016

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska firmy DISOL podczas XLI Zjazdu Radiologicznego PLTR w Krakowie. Nasze stoisko będzie zlokalizowane na parterze F0, stanowisko 15.
W tym roku będziemy prezentowali kilka stanowisk opisowych wyposażonych w monochromatyczne i kolorowe monitory diagnostyczne marki TOTOKU.

Szczególnym gościem w Krakowie będzie tym razem przedstawicielka japońskiego producenta Pani Mamiko Katagiri, która chętnie przedstawi Państwu markę TOTOKU oraz opowie o cechach i funkcjach naszych monitorów.

Serdecznie zapraszamy.

Kwiecień 2016 - Zapraszamy na targi SALMED

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy DISOL podczas Targów SALMED 2016 w Poznaniu. W tym roku Salmed odbywa się w dniach 12-14 kwietnia 2016 r. Nasze stoisko będzie zlokalizowane w hali 7, stanowisko 9.

Naszymi gośćmi na stoisku będą przedstawiciele firm CIM-med i Rein Medical, którzy z przyjemnością zaprezentują Państwu wszystkie produkty, zapoznają z nowościami, a także pomogą dopasować swoje rozwiązania do Państwa potrzeb i wymagań.

W tym roku po raz pierwszy będziemy prezentowali produkty niemieckiej firmy ProKeys, producenta specjalistycznych rozwiązań do wprowadzania danych komputerowych, takich jak klawiatury, myszy i touchpady.

Serdecznie zapraszamy

Marzec 2016 - Rozpoczęcie współpracy z niemiecką firmą ProKeys

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów poszerzyliśmy ofertę firmy DISOL o produkty niemieckiej firmy ProKeys. Firma ProKeys to jeden z największych w Niemczech producentów specjalistycznych rozwiązań do wprowadzania danych komputerowych, takich jak klawiatury, myszy i touchpady. Jej produkty zostały zaprojektowane specjalnie do zastosowań w medycynie (oraz w innych obszarach wymagających zachowania wysokiej higieny), a użyte materiały charakteryzują się odpornością na konwencjonalne środki dezynfekujące.

Więcej >>

Luty 2016 - Nowa grupa produktów z logiem TOTOKU

Po połączeniu firmy TOTOKU z koncernem JVCKENWOOD rozpoczęto prace, mające na celu stworzenie szerokiego portfolio produktów przeznaczonych do różnych zastosowań w medycynie. Niniejszym mamy przyjemność przedstawić jeden z efektów tych prac – grupę monitorów dla endoskopii.

Dwa nowe monitory endoskopowe
Profesjonalna transmisja sygnału video była od lat główną dziedziną działalności koncernu JVC KENWOOD. Zaprojektowanie nowych monitorów dla endoskopii to doskonała okazja do zastosowania tej wiedzy w praktyce medycznej.

Z przyjemnością przedstawiamy dwa nowe monitory endoskopowe:

CCL220 LED
- 21,5" kolorowy monitor LED
- rozdzielczość Full HD
Szczegóły >>

CCL244 LED
- 21,5" kolorowy monitor LED
- rozdzielczość Full HD+
Szczegóły >>

Rozbudowany interfejs
Oba monitory wyposażone są w rozbudowany interfejs, który pozwala na podłączenie wszystkich stosowanych obecnie rodzajów sygnałów wideo, od najstarszych compisite do współczesnych HD-SDI.:

Jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów
Monitory endoskopowe TOTOKU oferują funkcje PiP (obraz w obrazie) i PoP (jeden obraz obok drugiego) pozwalające na jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów medycznych pochodzących z dwóch rożnych źródeł sygnału. Jest to doskonałe rozwiązanie do pokazania wszystkich istotnych danych jednocześnie na jednym i tym samym monitorze.

Kolejną istotną cechą monitorów endoskopowych jest doskonała jakość obrazu i reprodukcji kolorów uzyskana dzięki użyciu podświetlenia LED i kalibracji obrazu właśnie pod kątem endoskopii.

Styczeń 2016 - Nowe mocowanie VESA z szybkozłączką firmy CIM-med

Uprzejmie informujemy, że firma CIM-med wprowadziła do oferty nowy rodzaj mocowań z szybkozłączką (ang.: Quick Release). Rozwiązanie to pozwala na bardzo szybki montaż i demontaż urządzeń wykorzystujących standard VESA.

Nowe mocowania występują w wersji mniejszej, VESA 75/75 (Q):

oraz w wersji większej 100/100 i 75/75 (Q1):

Płytkę adaptacyjną (Q lub Q1) przykręca się od tyłu instalowanego urządzenia, a następnie całość zakłada na uchwyt ramienia montażowego. Odpowiednio dopasowana zapadka gwarantuje szybkie i trwałe połączenie obu elementów.

Broszura

Luty 2015 - Nowe katalogi produktów firmy CIM-med

Uprzejmie informujemy, że firma CIM-med wprowadziła nowe katalogi systemów montażowych.
Najważniejsze zmiany w ofercie to:

 1. Nowe oznaczenia produktów
 2. Dotychczasowa numeracja produktów (65-..., 93-..., itd. ) została zastąpiona nowym nazewnictwem:

  • S - ... systemy Standardowe
  • A - ... systemy dla Anestezji
  • Z - ... akcesoria do systemów montażowych
  • itd.

 3. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych
 4. Ramiona o regulowanej wysokości mocowane od góry:

 5. Nowa kolorystyka
 6. Obecnie wszystkie elementy białe są dostępne w dwóch odcieniach bieli:

  RAL 9016
  (czysta biel)
  RAL 9002
  (biel zgaszona)

 7. 5-cio letnia gwarancja na wszystkie produkty

Luty 2015 - MAN & MACHINE przedstawia

Broszura

Październik 2014 - Trzecia generacja monitorów i komputerów medycznych all-in-one CLINIO 3

Trzecia generacja monitorów i komputerów medycznych all-in-one CLINIO 3 w ofercie niemieckiej firmy Rein Medical

Firma Rein Medical wprowadziła do oferty trzecią już generację urządzeń CLINIO 3. Są to wysokiej klasy monitory i komputery medyczne all-in-one zaprojektowane specjalnie do zastosowań szpitalnych. Charakteryzują się one wysoką klasą szczelność IP65, konstrukcją bezwentylatorową oraz stalową, całkowicie zamkniętą obudową, odporną na działanie środków dezynfekcyjnych.

Komputery medyczne CLINIO 3  Szczegóły >>

Monitory medyczne CLINIO 3  Szczegóły >>

Wrzesień 2014 - Nowe przeglądowe monitory kolorowe

Kolorowe monitory przeglądowe z podświetleniem LED do tomografii/angiografii

Po wprowadzeniu w maju tego roku do oferty TOTOKU monitorów monochromatycznych z podświetleniem LED nastał czas na odnowienie również oferty monitorów kolorowych. Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu przez TOTOKUoferty monitorów do tomografii/angiografii o dwa nowe modele kolorowe z podświetleniem LED.

TOTOKU CCL210
Kolejna generacja kolorowego monitora LCD 2MP wyposażona w podświetlenie wykonane w technologii LED oraz funkcję kalibracji wyświetlania obrazów kolorowych do standardu DICOM. Dzięki podświetleniu LED udało się projektantom osiągnąć jeszcze lepszy obraz o jeszcze wyższym kontraście.

Podstawowe parametry:

 • Przekątna: 21,3"
 • Jasność: 440 cd/m²
 • Kontrast: 1500:1
 • Złącza sygnałowe: DVI-I, DisplayPort

Szczegóły >>

TOTOKU CCL242
Również monitor panoramiczny 2,3MP 1920x1200 został wyposażony w podświetlenie LED, co znacząco poprawiło parametry wyświetlanego obrazu.

Parametry:

 • Przekątna: 24,1"
 • Jasność: 300 cd/m²
 • Kontrast: 1000:1
 • Złącza sygnałowe: VGA, DVI, DisplayPort

Szczegóły >>

Maj 2014 - Nowe monitory w ofercie TOTOKU

Nowe monitory w ofercie TOTOKU

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do oferty najnowszego monitora kolorowego 6MP firmy TOTOKU. Monitor CCL650i2 to 30-to calowy, 6-cio medgapikselowy wyświetlacz o wysokiej jasności.

Oferowana rozdzielczość 6MP daje użytkownikowi bardzo dużo miejsca do wyświetlenia wszelkiego rodzaju obrazów diagnostycznych. Zastosowane podświetlenie LED gwarantuje bardzo wysoką jasność do 800 cd/m2. Dzięki koncepcji podwójnego wejścia DVI i DisplayPort monitor ten jest kompatybilny z bardzo szeroką gamą kart graficznych.

Podstawowe parametry:

 • 30" kolorowy monitor LCD
 • 6 megapikseli
 • Maksymalna luminancja 800 cd/m2
 • Technologia LED
 • Wbudowany kalibrator.

Szczegóły >>

Firma TOTOKU rozszerzyła również w maju swoją ofertę monitorów z podświetleniem LED o dwa kolejne modele monitorów monochromatycznych. W ofercie znalazły się monitor 2MP MS25i2 oraz monitor 3MP MS35i2.

Luty 2014

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas Targów Sprzętu Medycznego SALMED 2014. Dziękujemy za rozmowę i czas poświęcony na zapoznanie się prezentowaną ofertą sprzętową. Odbyte spotkania pokazały nam oczekiwania naszych dotychczasowych klientów oraz uzupełniły tę grupę o wiele ciekawie zapowiadających się nowych kontaktów. Liczymy na dalszą pomyślną kontynuację naszej współpracy.

Postaramy się możliwie szybko odpowiedzieć Państwu na wszystkie zagadnienia poruszane podczas rozmów.

Styczeń / Luty 2014

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów sprzętu medycznego SALMED 2014, odbywających się w Poznaniu w dniach 10-12 lutego 2014 r.

Stoisko firmy DISOL będzie zlokalizowane w hali 8, stanowisko 14.

W tym roku będziemy gościli na stoisku przedstawicieli firm CIM-med i Rein Medical, którzy z przyjemnością zaprezentują Państwu wszystkie produkty, zapoznają z nowościami, a także pomogą dopasować swoje rozwiązania do Państwa potrzeb i wymagań.

Serdecznie zapraszamy

Styczeń 2014 - Nowe monitory TrueFlat

Nowe monitory TrueFlat w ofercie niemieckiej firmy Rein Medical

Firma Rein Medical wprowadziła do oferty nową serię monitorów medycznych TrueFlat. Monitory te charakteryzują się bardzo wysoką jakością wyświetlanego obrazu (16,7 miliona kolorów), rozdzielczości FullHD 1920x1080, możliwością wyposażenia w ekran dotykowy oraz wyświetlaniem obrazu zgodnego z DICOM. Szczegóły >>

Czerwiec 2013

Podziękowania za odwiedzenie naszego stoiska podczas 40 Zjazdu Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego we Wrocławiu.

Bardzo serdecznie dziękujemy obecnym i potencjalnym klientom za odwiedzenie naszego stoiska w trakcie trwania 40 Zjazdu PLTR we Wrocławiu. Dziękujemy za rozmowę i czas poświęcony na zapoznanie się z ofertą naszej firmy. Niezmiernie cieszy nas fakt, że prezentowana oferta sprzętowa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wszelkie sugestie, propozycje i spostrzeżenia skierowane pod naszym adresem weźmiemy pod uwagę w pracy nad dalszym rozwojem naszej firmy.

Maj 2013 - 40 Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego we Wrocławiu

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska podczas Zjazdu PLTR we Wrocławiu. Na stoisku będziemy prezentowali między innymi monitory diagnostyczne firmy TOTOKU oraz monitory i komputery medyczne all-in-one do zastosowań szpitalnych firmy Rein Medical. Podczas Zjazdu będą obecni również przedstawiciele firm Rein Medical oraz TOTOKU, który przedstawią Państwu aktualne produkty oraz opowiedzą o planach i nowościach sprzętowych.

40 Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego odbędzie się we Wrocławiu w dniach 6-8 czerwca 2013.

http://www.symposium.pl/index.php?a=konferencja&b=pokaz&id=3

Kwiecień 2013 - Nowości sprzętowe TOTOKU

W kwietniu 2013 r. firma TOTOKU zapowiedziała nowości sprzętowe na najbliższy rok.

Pierwszą z nich będzie sukcesywne wprowadzanie do oferty już od maja nowej linii monitorów serii i2 (zarówno monochromatycznych jak i kolorowych) wyposażonych w podświetlenie diodami LED (ang.: Light Emitting Diodes). Zastosowanie tej technologii ma znaczący wpływ na wiele istotnych parametrów oferowanych monitorów:

 • wzrost kontrastu wyświetlanego obrazu,
 • zwiększenie maksymalnej luminancji,
 • wydłużenie czasu pracy podświetlenia,
 • niższy pobór prądu (o ok. 20%) w stosunku do dotychczas stosowanej technologii podświetlenia CCFL (ang.: Cold Cathode Fluorescent Lamps).

Szczegółowe parametry nowych monitorów zostały podane w nowej broszurze produktu: LED Backlight

Kolejną nowością jest zapowiedź przez firmę TOTOKU wprowadzenia do oferty w drugiej połowie 2013 roku kolorowych monitorów wielkomatrycowych 4 MP (2+2 MP) i 6MP (3+3 MP), oferujących w jednej obudowie pole wyświetlania odpowiadające dwóm standardowym monitorom (odpowiednio: 2MP lub 3MP) pracującym do tej pory oddzielnie i składającym się na typowe stanowisko diagnostyczne dwumonitorowe.

DS41i2      DS61i2

Strona główna | Aktualności | Oferta | Klienci | Kontakt | © 2024 Copyright DISOL Wszelkie prawa zastrzeżone.