JVC MS25i2

2 MP 21,3” monochromatyczny monitor LCD z podświetleniem LED

MS25i2 to nowo opracowany przez JVC (dawniej TOTOKU) monitor monochromatyczny o przekątnej 21,3", rozdzielczości 2MP z podświetleniem wykonanym w technologii LED. Jest on przeznaczony do diagnostyki opisowej zdjęć radiologicznych. Monitor ten może być ponadto wyposażony w funkcję niezależnego sterowania subpikselami ISD*, pozwalającą wyświetlić obraz w rozdzielczości 6MsP oraz w 1276 odcieniach szarości, dzięki czemu przejścia między odcieniami szarości w obrazach medycznych będą realizowane w sposób jeszcze bardziej płynny.

* Technologia objęta patentem JVC
* Do wyświetlania obrazu z wykorzystaniem subpikseli wymagana jest przeglądarka z zaimplementowaną technologią ISD.

  • 21,3” monochromatyczny monitor LCD
  • 2 megapiksela
  • 1600 x 1200 pikseli
  • Maksymalna luminancja 1900 cd/m2
  • DICOM Part 14
  • Technologia LED
  • Technologia ISD (wyposażenie opcjonalne)
  • Zdalne zarządzanie i kalibracja monitora

Zastosowanie:

Podświetlenie LED

Technologia LED (ang.: Light Emitting Diodes) to nowy standard podświetlenia przynoszący wiele korzyści. Jedną z nich jest mniejszy pobór prądu (o ok. 20%) i dłuższa żywotność podświetlenia.

Wysoka rozdzielczość do 6M subpikseli z wykorzystaniem technologii ISD

Wiarygodna reprodukcja szczegółów wyświetlanego obrazu

Rozmiar piksela w standardowych monitorach 2MP wynosi 270 µm, natomiast w monitorze z technologią ISD, wielkość piksela w osi subpikseli jest równa zaledwie 90 µm, co pozwala na znacznie bardziej dokładne wyświetlenie szczegółów prezentowanego obrazu.

Lepsza jakość obrazu, mniej zniekształceń

Aby prawidłowo wyświetlić obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości, przewyższającej rozdzielczość posiadanego monitora, konieczna jest konwersja obrazu do niższej rozdzielczości. Podczas takiej konwersji cześć danych obrazu jest tracona. Monitor z technologią ISD o super rozdzielczości 6MsP, oferuje doskonałą reprodukcję obrazów z zachowaniem większej ilości szczegółów obrazu oryginalnego i mniejszymi stratami.

Technologia niezależnych subpikseli ISD*

W technologii tej każdy z subpikseli wyświetla niezależnie dane zapisane w pliku źródłowym. Dzięki temu udało się trzykrotnie zwiększyć rozdzielczość wyświetlanych obrazów. Dodatkowo do 1276 została również zwiększona ilość wyświetlanych odcieni szarości.

* Technologia objęta patentem JVC (dawniej TOTOKU)
* Do wyświetlenia obrazów w technologii ISD wymagane jest specjalne oprogramowanie.

Filtr monitora z powłoką AR* (wyposażenie opcjonalne)

Opracowana przez JVC (dawniej TOTOKU) technologia filtrów do monitorów z powłoką AR zapewnia doskonałą ostrość obrazu, zmniejszenie szumów oraz parametry reprodukcji obrazu równe parametrom kliszy rentgenowskiej.

* Technologia objęta patentem JVC

System stabilizacji podświetlania λ-Sentinel II

System stabilizacji podświetlenia λ-Sentinel II składa się z czujnika luminacji i układu kontrolującego luminację. Czujnik luminacji znajduje się z przodu monitora, dokładnie przed ekranem. Czujnik ten stale monitoruje panujące oświetlenie i prawidłowo ustala luminację ekranu wysyłając informację o oświetleniu zewnętrznym do układu kontrolnego. Dodatkowo, w monitorach serii i2, czujnik luminancji służy również jako wbudowany kalibrator, umożliwiając szybkie i proste wykonanie kalibracji monitora bez konieczności przykładania do monitora kalibratora zewnętrznego.

Zdalny nadzór i zdalna kalibracja monitorów

Istnieje możliwość zdalnego wykonywania testów specjalistycznych oraz kalibracji monitorów. Funkcja ta w znacznym stopniu ułatwia nadzór nad administrowanymi monitorami.

* Wymagane jest dodatkowe oprogramowanie PM Medivisor firmy JVC (dawniej TOTOKU)

Wbudowany system kontroli jakości QA

Nowością w monitorach i2 z podświetleniem LED jest możliwość wykonywania testów kontroli jakości QA bez konieczności podłączenia monitora do komputera. Istnieje możliwość uruchomienia testu zgodności z krzywą DICOM z poziomu menu monitora OSD, bez instalacji żadnego oprogramowania ani korzystania z zewnętrznych czujników. Trudno o łatwiejszy sposób sprawdzania jakości używanego monitora diagnostycznego.

Wejście cyfrowe najnowszej generacji - DisplayPort

Oprócz portu DVI-D, każdy monitor JVC (dawniej TOTOKU) serii i2 zawiera nowy interfejs cyfrowy DisplayPort. Podczas używania DisplayPort w monitorach monochromatycznych jednocześnie wyświetlanych jest do 1024 (10 bitów) odcieni szarości. Umożliwia to płynne i dokładne wyświetlanie subtelnych różnic w odcieniach szarości. Dla monitorów kolorowych możliwe jest natomiast wyświetlenie 1073,74 miliona kolorów (10 bitów na każdy z trzech kolorów podstawowych RGB).

* Do prawidłowego wyświetlenia 10-bitowych obrazów wymagane jest odpowiednie oprogramowanie.

System wyrównywania luminancji Δ-Uniformity

Monitory JVC (dawniej TOTOKU) wyposażone są w specjalny system wyrównywania luminancji Δ-Uniformity dla całej powierzchni monitora. Dodatkowo, już na etapie produkcji, przed opuszczeniem fabryki, każda stwierdzona nierównomierność podświetlenia jest dodatkowość wyrównywana.

* pokazany obrazek ma jedynie charakter poglądowy

Funkcja obrotu obrazu (pivot) z wykorzystaniem czujnika sprzętowego w monitorze

Funkcja obrotu obrazu (pivot) z czujnikiem sprzętowym pozycji monitora pozwala na obrócenie obrazu o 90 stopni wraz z obrotem monitora do pionu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań bazujących na karcie graficznej i/lub wymagających specjalnego oprogramowania, funkcja obrotu obrazu w monitorach JVC (dawniej TOTOKU) wykorzystuje czujnik sprzętowy w samym monitorze i dzięki temu obrót obrazu odbywa się dużo szybciej, bez dodatkowych zakłóceń.

Jednoczesne wyświetlania 2048 odcieni szarości

W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem istnieje możliwość wyświetlenia 2048 odcieni szarości (11 bitów). W ten sposób przejścia między odcieniami szarości w obrazach medycznych są realizowane w sposób jeszcze bardziej płynny.

* Do wyświetlenia 2048 odcieni szarości wymagane jest specjalne oprogramowanie realizujące technologię multi-shade firmy JVC (dawniej TOTOKU).
* W technologii ISD wyświetlanych jest 1276 odcieni szarości

Fabryczne menu monitora OSD

Menu monitora jest łatwo dostępne po wciśnięciu jednego przycisku. Pozwala ono na szybkie sprawdzenie podstawowych parametrów monitora, takich jak: model, całkowity czas świecenie, aktualna luminancja oraz ustawienia kalibracji.

Fabryczne parowanie monitorów (Matched Pair Service)

Ze względu na niemożliwe do uniknięcia w procesie produkcji wahania koloru podświetlenia lamp fluorescencyjnych (CCFL) oraz diod LED, używanych jako podświetlenie monitorów, wyprodukowane monitory różnią się nieznacznie odcieniem koloru podświetlenia. Do prawidłowej oceny obrazów diagnostycznych używa się zwykle dwóch monitorów stojących obok siebie i jest niezmiernie istotne, żeby oba te monitory wyświetlały ten sam obraz w sposób identyczny.

JVC (dawniej TOTOKU) oferuje fabryczne parowanie monitorów (Matched Paired Service) wykonywane za pomocą wysokoczułego spektrofotometru. Usługa ta pozwala na dobranie dwóch monitorów (sparowanie) w taki sposób, aby odcienie koloru podświetlenia były możliwie najbardziej zbliżone do siebie.

Parowanie dotyczy tylko monitorów monochromatycznych!

Zgodność z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa

Monitory JVC (dawniej TOTOKU) są zgodne z najbardziej wymagającymi normami bezpieczeństwa obowiązującymi dla medycznych wyrobów IT.

Numer katalogowy MS25i2 /N
MS25i2 /F (filtr ochronny)
MS25i2 /AR (filtr z powłoką AR)
Panel LCD Technologia 21,3-cali, monochromatyczny, aktywna matryca TFT, technologia IPS
Aktywna powierzchnia 432mm x 324mm
Wielkość piksela 0,270mm x 0,270mm
Kontrast 1400:1 (typowy)
Maksymalna luminancja 1900cd/m² (typowa), (ustawienia fabryczne: 410cd/m²)
Kąt widzenia 170° poziom / pion (typowo)
Przetwarzanie obrazu Dostępne rozdzielczości 1200 X 1600 pikseli, ISD ON: 1200 X 4800 (1600 X 3 z wykorzystaniem subpikseli*)

* Do wyświetlenia na monitorze MS25i2 obrazów w technologii ISD z rozdzielczością 6MsP wymagane jest specjalne oprogramowanie.

Skala szarości / Kolory 10 bitów z palety 16-to bitowej (z wykorzystaniem DisplayPort i przeglądarki 10-cio bitowej).
1276 odcieni szarości przy wykorzystaniu oprogramowania obsługującego funkcje ISD.
Wejścia video Złącza sygnałowe DVI-D (zgodne z DVI 1.0)
DisplayPort (zgodne z DisplayPort 1.1a)
Plug and Play Zgodne z DDC2B
Zasilanie Wymagania energetyczne Wbudowany zasilacz wewnętrzny AC 100V ~ 240V (±10%) 50/60Hz
Maksymalne zużycie prądu 60W
Cechy Ustawienia kalibracji Luminancja, gamma, 3 fabryczne konfiguracje kalibracji monitora zapamiętane w pamięci LUT. (Wymagany dodatkowo zestaw do kalibracji.)
Fabryczne menu monitora OSD Numer katalogowy, numer seryjny, całkowity czas świecenia, ustawienia kalibracji (czas świecenia od ostatniej kalibracji, luminancja, gamma, etc.), aktualna luminancja, jasność otoczenia, etc.
Porty USB Zgodny z USB 2.0 z własnym zasilaniem, USB upstream (x1), USB downstream (x2)
Pozostałe funkcje System wyrównywania luminancji, funkcja obrotu z czujnikiem sprzętowym pozycji monitora, dioda sygnalizacyjna LED, przełączanie pomiędzy fabrycznymi konfiguracjami kalibracji, technologia ISD, wbudowany system samodzielnej kontroli zgodnosci monitora z krzywa DICOM.
Zgodność z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa ANSI/AAMI ES60601-1(2005), CAN/CSA C22.2 NO. 60601-1(2008), CE (EN60601-1, EN60601-1-2), FCC Part15, subpart B Class B, VCCI class B, FDA510(k), J-Moss, RoHS
Parametry fizyczne Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość) Poziom: 474 x 468,4 / 529,9 x 220 mm
Pion: 367 x 521,9 / 583,4 x 220 mm
Waga Około 12kg
Podstawa Obracana, pochylana, poziom/pion
Mocowanie VESA 100mm
Zabezpieczenie przeciwko kradzieży Z tyłu monitora i na podstawie
Akcesoria Kabel zasilający (3P), kabel DVI, kabel DisplayPort, kabel USB, instrukcja obslugi

* zestaw czyszczący (tylko do monitorów z filtrem z powłoką AR)

Strona główna | Aktualności | Oferta | Klienci | Kontakt | © 2020 Copyright DISOL Wszelkie prawa zastrzeżone.